Kurz pro manažery - Efektivní manažerské plánování

Kurz manažerských dovedností vás naučí stanovovat cíle sobě i členům týmu, vytvářet obchodní plány se kterými bude radost pracovat, využívat reporty a analýzy ve své každodenní práci a v neposední řadě být pánem svého času. Budete efektivní a odpočinutí. Správné plánování je velmi důležitá manažerská dovednost. Kurz probíhá v malých skupinách 3 - 7 účastníků.

Pro koho je kurz efektivního manažerského plánování určen 

Pro ty, pro které se stalo slovo “nestíhám” každodenním chlebem a zaklínadlem. Seminář je určen pro uštvané a roztěkané osobnosti, kteří nevládnou času, ale čas vládne jim. Obchodníci, manažeři, majitelé firem. 

Program kurzu pro manažery:

Cíle a jejich nastavování - Jste si jisti tím, že vaši kolegové a podřízení ví co po nich chcete?
 • Jak správně nastavit cíle sobě i ostatním členům týmu 

Etapy a harmonogramy
 • Každý cíl by se měl dělit na menší a kratší časové úseky s definovanými parametry. Každý taková etapa by měla být časově ohraničená a konkrétní kroky a etapy na sebe musí navazovat.

Jak na pravidelný reporting a měření činností

 • Pravidelný reporting výsledků, obsahující ty správné a důležité informace může být velmi užitečný nástroj pomáhající predikovat případné problémy

Práce s časem a určování priorit

Konzultace a kontrola plnění - Jak to dělat efektivně a tak, aby všichni měli ponětí o tom, co se právě děje a chystá?

Obchodní plán - Vytvořte si vzorový plán, který budete s radostí používat
 • Obchodní plán není v žádném případě “jen” bičem pro obchodníky. Především je to základní strategický materiál pro obchodní práci. 

Statistika a predikce
 • Pokud budete opravdu poctivě pracovat s naplánovanými cíli a porovnávat je se skutečným plněním, budete vždy schopni včas reagovat na potřeby trhu a potřeby své. 

Způsoby vyhodnocení a zpětná vazba
 • Spousta manažerů “zapomíná” na pravidelné hodnocení práce své a práce svých zaměstnanců. Vypracováním obchodního plánu a případným předáním na svůj obchodní tým tato práce nekončí, ale právě naopak, začíná. Je nesmírně důležité pravidelně vyhodnocovat výsledky (a zdaleka ne jen ta tvrdá čísla) a dávat a přijímat zpětnou vazbu na sebe i ostatní. Jen tak se můžete společně posouvat dále.

Strategie pro udržení a získávání klíčových zákazníků, akviziční plán (Account plán a wanted list)
 • Význam strategie a obsah plánu

Zapojení dalších týmů (managementu, ekonomického i právního) do strategického plánování


Virtuální týmy
 • Pracujte týmově, pracujte projektově. Pokud budete mít práci dobře rozdělenou, stanoveny cíle, kompetence a zodpovědnosti, bude vaše práce efektivnější. Virtuální týmy jsou neviditelnou výkonnou silou.

Aktualizace a následné kroky, tzv. Follow-up
 • Tato hluboce podceňovaná činnost dělá z neúspěšného manažera úspěšného. 

Pipe line - obchodní příležitosti
 • Víte, co to je lead, prospect, project? Víte, jak přetavit své obchodní kontakty na obchodní příležitosti?

Jak vytvořit fáze příležitosti
 • Každá příležitost může mít různé fáze a tím i různé pravděpodobnosti vedoucí k úspěšnému uzavření obchodního případu. Je velmi užitečné stanovit milníky každého obchodní příležitosti a míru pravděpodobnosti (% vyjádření toho, že obchod “dopadne”).

Práce s předpoklady
 • Máme-li v našem CRM vyjádřené s jakou pravděpodobností, kdy a za kolik daný obchodní případ skončí, můžeme s těmito předpoklady a odhady racionálně pracovat. Můžeme případně pružně reagovat na tuto predikci. V opačném případě, tedy když problém neplnění odhalíme až z výsledků nebývá k nápravě čas nebo je cesta k nápravě zdlouhavá.

Cena kurzu: 4.900  bez DPH (5.929 Kč) vč. DPH 21 %. Informace o platbě a storno podmínkách.


Cena zahrnuje:

 • Tištěné materiály, elektronickou prezentaci

 • Oběd a občerstvení během dne

 • Závěrečný certifikát

Nejbližší termíny školení:

Registrujte se na kurz přes tlačítko objednat u vámi zvoleného termínu. Nebo nám můžete napsat na e-mail skoleni@rhplusmarketing.cz nebo zavolat na 730 940 910.

Lektor školení: František Husák

František Husák - školení obchodní dovednosti

Lektorem školení je František Husák, který má 20letou zkušenost z oblasti obchodu a vedení  obchodních týmů ve  společnostech jako je Mountfield a.s., T-Mobile Czech Republic a.s. a  Secar Bohemia a.s.
 


Místa konání kurzu:
Brno: Rh plus marketing s.r.o., adresa podle konkrétního školení
Praha: Garden Eleven, 1. patro, (ICV), Kubánské nám. 1391/11
Školení se koná vždy od 9.45 do 16.45 h

Rádi byste se kurzu zúčastnili, ale nevyhovuje vám termín? Dejte nám vědět, který termín se vám hodí. Školení také připravíme individuálně pro váš tým obchodníků u vás ve firmě.