×

Brno daruje život

Zaujaly mě vaše služby

"Projekt Brno daruje život vznikl za účelem získat více dárců kostní dřeně. Člověk, který onemocní leukémií má díky nalezenému dárci naději na nový život. Třetina nemocných svého dárce nikdy nenajde, proto chceme veřejnost o možnosti darování informovat.

Začátkem roku 2013 mě oslovila Pavla Fabiánková, se kterou jsem se seznámila na jednom z našich školení. Povykládala mi o příběhu svého kamaráda Daniela Biče, který onemocněl leukémií, ale měl obrovské štěstí a svého dárce našel. Dokonce se dárce zdál jako ideální. Pavla navrhla, ať uděláme projekt nebo nějakou aktivitu, která by podpořila získávat nové dárce.

Vím, jaké je to přijít o milované člověka, jaké je cítit absolutní bezmoc, že nemůžete pomoct. Za každou kapku naděje byste dali cokoliv. Proto mě příběh, který mi Pavla řekla, chytl za srdce. Stojí za to dát někomu dalšímu, další rodině, naději. V tento moment se začaly rodit první myšlenky projektu Brno daruje život.

Pavla oslovila Český registr dárců krvetvorných buněk a představila jim naši myšlenku. Registr s námi začal velice ochotně spolupracovat, pomáhat nám a radit. Po několika měsících jsme získali záštitu primátora města Brna. 30. ledna 2014 jsme uspořádali k projektu první tiskovou konferenci, kde jsme projekt oficiálně představili a odstartovali.

Během příprav projektu se Danielův zdravotní stav zhoršil a v listopadu 2013 svojí nemoci podlehl. Doufám, že díky projektu pomůžeme alespoň jedné rodině, která o svoji milovanou osobu nepřijde a pro nemocného najde vhodného dárce."

S láskou k životu Radka Hošková

Cílem tohoto projektu je informovat lidi z Brna a okolí o možnosti darování kostní dřeně, vyzdvihnout, jak je důležité, aby registr získával stále nové dárce a co vstup do registru znamená – možnost zachránit lidský život. Brno je důležitým spádovým centrem, z tohoto náborového místa chodí kvalitní dárci, kterých není nikdy dost a zároveň je dobře dostupné pro dárce z Moravy. Spolupráce s transfuzním a tkáňovým oddělením v Brně s registrem je nadstandardní. Proto bychom chtěli získat více registrovaných.

Možnost připojit se k projektu nebo vyjádřit podporu je na sociálních sítích Facebook facebook.com/BrnoDarujeZivot a Twitter Twitter.com/BrnoDarujeZivot nebo na webu www.brnodarujezivot.cz.

Projekt získal záštitu primátora města Romana Onderky. Za to děkujeme a věříme, že najdeme spoustu podobně smýšlejících Brňanů, kteří se k projektu připojí.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.